Програма ідентифікації клієнта (CIP) передбачає перевірку інформації, наданої клієнтом. Підприємства роблять це, використовуючи незалежні та легальні документи, що посвідчують особу. CIP є важливим процесом для будь-якого бізнесу перед встановленням ділових відносин. Підприємства проводять CIP відповідно до правил боротьби з відмиванням грошей. Спорідненим поняттям є боротьба з відмиванням коштів , яка відноситься до законів, які забороняють злочинцям узаконювати незаконно отримані кошти. Загальна сума відмивання грошей у світі за рік коливається від 1,6 трильйона до 4 трильйона доларів . Оскільки кількість випадків відмивання грошей постійно зростає, з’являється заклик до більш ефективних та ефективних процедур протидії відмиванню коштів. New call-to-action

Елементи правильної програми ідентифікації клієнта

З розвитком технологій CIP став більш ефективним у запобіганні злочинності. Це означає, що зловмисники також урізноманітнюють свої методи, щоб запобігти відстеженню незаконних грошей. Це змусило регулюючі органи боротьби з відмиванням коштів знайти способи боротьби з цією загрозою. CIP є важливим аспектом ефективної програми KYC. Перш ніж розробляти CIP, фінансові установи повинні зрозуміти Закон про банківську таємницю . Хороший CIP має такі елементи:
  1. Очистити письмові протоколи

BSA вимагає від кожної фінансової установи мати добре написану, детальну та однозначну CIP. У ньому повинні бути вичерпно описані процедури та практики. Усі сторони, які беруть участь у CIP, повинні знати про необхідність його проведення. Крім того, повинні бути чіткими умови, які потенційні клієнти повинні виконати перед допуском до бізнесу. З іншого боку, фінансові установи повинні знати, на що слід звертати увагу. Це робиться для того, щоб запобігти започаткуванню ділових відносин із злочинцем. Профіль ризику клієнта також може змінюватися з часом. Тому важливо, щоб CIP чітко визначав кроки, які установа має вжити у разі ризику. У програмі також має бути чітко визначено, як перевірити інформацію, яка може виникнути в процесі відносин. Така інформація включає джерело коштів, одержувача та мету операції. Хороша програма ідентифікації клієнтів спеціалізується на тому, як створити профіль ризику. Це дозволяє легко визначити рівень ризику, який потенційні стосунки можуть становити для установи. Кожна установа повинна мати безпечне програмне забезпечення для зберігання інформації про клієнтів. Це робиться для запобігання крадіжці особистих даних та інформації третіми особами. У 2019 році в Сполучених Штатах було близько 3,2 мільйона випадків крадіжки особистих даних . Належний CIP також повинен бути легким для отримання інформації про клієнта. Це вимагає від фінансових установ прийняти сучасні тенденції зберігання великої кількості інформації. Хмарне сховище, наприклад, призвело до підвищення безпеки інформації в компаніях.

2. Ефективна система верифікації

Методи відмивання грошей розвиваються з кожним днем. Це вимагало надійних систем перевірки, як особистої, так і дистанційної. Системи віддаленої перевірки вимагають застосування біометричних даних, таких як розпізнавання обличчя. Інститути повинні спробувати прийняти програмне забезпечення, яке полегшить цей процес. Системою верифікації має бути важко маніпулювати. Це запобігає крадіжці особистих даних і запобігає несанкціонованому доступу третіх осіб. Крім того, KYC вимагає, щоб установи отримували всю відповідну інформацію від потенційних клієнтів. Персонал фірми повинен мати належну підготовку щодо перегляду різних джерел інформації. Потім вони повинні скласти профіль ризику на основі цієї інформації. Джерела інформації про клієнтів, які установи можуть переглядати, включають:
  • Загальнодоступні записи: до них належать імміграційна інформація, записи про нерухомість та кримінальна історія. Важливо знати минулі та поточні юридичні проблеми, якщо такі були.
  • Відстеження активів: включає перевірку власності на нерухомість і бізнес. Це допомагає визначити, чи є вони справжніми власниками об’єктів, якими вони стверджують, що володіють.
  • Санкціоновані бази даних: це регулює Управління з контролю за іноземними активами. На своєму веб-сайті OFAC перелічує всі підприємства, залучені до шахрайства. У результаті фінансові установи легко дізнаються, що клієнт є злочинцем.
  • Перевірки на місці: вони дозволяють фірмам перевірити інформацію з перших рук. Якщо фірма підозрює, що надані дані є неточними, вона викликає перевірку на місці.

3. Процес незалежного аудиту

Усі органи, що контролюють боротьбу з відмиванням грошей, вимагають ретельного періодичного аудиту. Рекомендується, щоб кваліфіковані незалежні аудитори взялися за цей процес. Це допомагає визначити, чи фінансові установи мають належну програму CIP. Процес аудиту також оцінює весь процес CIP на предмет областей, які потребують покращення. Крім того, він визначає, чи повністю впроваджує фірма рекомендації щодо боротьби з відмиванням коштів. Роль незалежного аудиту полягає в посиленні програми боротьби з відмиванням коштів фірми.

Які етапи процесу відмивання грошей?

Органи боротьби з відмиванням грошей запровадили суворі правила. Це спонукало осіб, які відмивають гроші, шукати більш просунуті методи. Не існує єдиного способу відмивання грошей, але є деякі спільні риси, на які працівники повинні звернути увагу. Процес відмивання грошей зазвичай включає:
  1. Розміщення

Це тягне за собою розміщення доходів від злочинної діяльності у фінансовій системі, оскільки утримання грошей може бути безпосередньо пов’язаним із злочинною діяльністю. На цьому етапі злочинець найбільш уразливий. Тому фінансові установи повинні завжди перевіряти операції з готівкою, пов’язані з величезними сумами. Норми протидії відмиванню коштів закликають установи повідомляти про операції з готівкою понад певний ліміт. Цей етап є найважливішим для відмивача грошей, оскільки він відокремлює незаконні доходи від їх джерела.

2. Нашаровування

На цьому етапі злочинці відокремлюють доходи, отримані злочинним шляхом, від їх походження . Відмивачі грошей використовують складні процедури, щоб прикрити грошовий слід. Цей крок передбачає швидкий переказ грошей різним одержувачам.

3. Інтеграція

Це останній крок. Це тягне за собою повернення грошей злочинцю, щоб він міг ними скористатися. На цьому етапі злочинець встановив послідовність, яку важко було б запідозрити. Проте шахраї можуть змінити цей крок, щоб уникнути виявлення.

Потреба в ефективній програмі ідентифікації клієнта

Успіх фінансових установ залежить від міцності їх CIP. Тому органи боротьби з відмиванням грошей вимагають суворого дотримання своїх правил. Фінансові установи повинні розуміти, що ефективний CIP допомагає уникнути ризиків, які постійно розвиваються. Як наслідок, наявність оновленої CIP має першорядне значення. Перейдіть на сайт lightico.com, щоб дізнатися більше про елементи хорошої програми ідентифікації клієнтів і про те, як вона поєднується з нашою платформою eSignature. New call-to-action

Read This Next

reviews"Great tool to expedite customer service"

The most helpful thing about Lightico is the fast turnaround time, The upside is that you are giving your customer an easy way to respond quickly and efficiently. Lightico has cut work and waiting time as you can send customer forms via text and get them back quickly, very convenient for both parties.

"Great Service and Product"

I love the fact that I can send or request documents from a customer and it is easy to get the documents back in a secured site via text message. Our company switched from Docusign to Lightico, as Lightico is easier and more convenient than Docusign, as the customer can choose between receiving a text message or an email.