המעבר לממשל החדש של ביידן צפוי להביא לשינויים משמעותיים בתחומים רבים בחיים האמריקאיים. ותקנות הבנקאות בארה"ב , כולל שינויים ב-Consumer Financial Protection Bureau (מנהיגות CFPB), הן בלתי נמנעות. הנשיא הנבחר ג'ו ביידן צפוי להחמיר את התקנות ולהגביר את האכיפה של הכללים הקיימים. הנה כמה מהתקנות הבנקאיות שממשל ביידן צפוי להשפיע. New call-to-action

1. החלפת מנהיגי CFPB

ה- CFPB ממוקם באופן ייחודי להבין ולהגיב לחששות של צרות כלכליות של אמריקאים רגילים. במהלך המגיפה, ה-CFPB ראה עלייה משמעותית בתלונות צרכנים, החל מניסיונות הלוואות דורסניות ביום המשכורת ועד להונאות הקשורות לחיסונים ועד לשימוש לרעה במידע האישי של הצרכנים. במהלך שנות טראמפ, כאשר נהוג לחשוב שהוא החליש את טווח ההגעה של ה-CFPB, הלשכה לא הצליחה לשרת את הצרכנים באותו אופן. הדבר התבטא בעיקר מהחלטת ממשל טראמפ למנות את מיק מולבני, מבקר חריף של הגוף הרגולטורי שניסה להגביל את כוחו מבפנים. מולבני הפסיק לעבוד, הפסיק לגבות קנסות ובחן את כל החקירות הנוכחיות. עם CFPB מסורס, ביידן עשוי להחזיר את ה-CFPB למטרה המקורית שלו. חלק משמעותי מזה הוא מועמדות למנהל CFPB חדש. יש ספקולציות שהבמאי לשעבר ריצ'רד קורדרי יחזור לתפקידו. אפשרויות אחרות כוללות את הסנאטור אליזבת וורן (דמוקרטית-מסצ'וסטס), הנציגה קייטי פורטר (דמוקרטית-קליפורניה), או הנציב לשעבר לענייני צרכנות בעיר ניו יורק, מארק ג'יי גרין.

2. שחזור המשימה של ה-CFPB

ללא קשר לבחירת מנהל ה-CFPB, אפשר להיות בטוחים שההנהגה החדשה של ה-CFPB תשקף את ההצדקה המקורית לארגון: פיקוח ממשלתי מוגבר על עסקים. המנהל החדש יביא ככל הנראה תקנות בנקאיות חדשות. זה בלתי נמנע. מנהל פרוגרסיבי ורגולציה יותר פירושו פיקוח ואכיפה גדולים יותר, כמו גם החזרת תקנות שהושבתו תחת ממשל טראמפ. לדוגמה, סביר להניח שמלווים בתשלום יידרשו לחתום הלוואות רק לצרכנים שיוכלו להחזיר אותן. בהתחשב בהשפעות מערערות היציבות של המיתון על מיליוני אמריקאים, סביר להניח שזה יוצב כמשרת תפקיד חשוב בהגנה על אוכלוסיות רגישות מפני פגיעה פיננסית. טכנולוגיית תאימות זריזה יכולה להקל על הבנקים להפחית את כאבי הראש הנלווים לרוב לתקנות CFPB חדשות. לדוגמה, זרימות עבודה אוטומטיות יכולות להקל על צוותי תאימות לכוונן כללים עסקיים סביב דרישות סטפים, הסכמה לתנאים והגבלות ודברים אחרים הנדרשים כדי לעמוד בקצב הדרישות המשתנות.

3. סיום מגיפת קוביד-19

אחת ההשלכות הפחות מדוברות על משבר הקורונה היא העלייה בתלונות הצרכנים. ה-CFPB קיבל במרץ 2020 29,494 תלונות בטענה להתעללות צרכנים - שעלו ל-37,926 עד יוני 2020. מלווים ועסקים טורפים ניצלו את הייאוש של אנשים לעזרה, בין אם כלכלית ובין אם רפואית. אמנם תמיד יהיו שחקנים רעים, ובעוד רגולציה תמיד תהיה הכרחית כדי לשמור עליהם בשליטה, התמודדות עם הגורם הבסיסי להונאה מוגברת היא קריטית. בעוד שהנשיא הנבחר אובמה נאלץ להתמודד עם כלכלה במשבר בגלל גורמי שוק, ביידן יורש כלכלה שלא יכולה להתאושש עד שהמשבר הבריאותי הנוכחי ייפתר. לכן, בעוד שאובמה היה צריך לתת עדיפות לתיקון המערכת הפיננסית, ולהשקיע רבות בהקשחת הרגולציות, זה לא יספיק לאמריקה ביידן ירש. ביידן כבר חשפה חבילת הוצאות של 1.9 טריליון דולר , שנועדה להילחם במגיפה ובהשפעתה על הכלכלה. הכספים יגיעו לחלוטין באמצעות הלוואות פדרליות גדולות יותר. אם הוא יצליח לנצח במלחמה בקוביד, סביר מאוד שהכלכלה תתאושש - יחד עם מקומות עבודה ושירותי בריאות. בתנאים החדשים האלה - תעסוקה ובריאות טובים יותר - אפשר לקוות שהצרכנים יהיו פחות פגיעים להונאות ולשיטות לא הוגנות.

4. אכיפת השימוש בפינטק לטובת הצרכנים

לפינטק, או לטכנולוגיה פיננסית, יש פוטנציאל להיות אקולייזר נהדר. פינטק חדש יכול לאפשר לקבוצות מוחלשות לקבל גישה שוויונית יותר להלוואות רכב , משכנתאות ושירותים פיננסיים אחרים. סביר להניח שממשלת ביידן תציג תקנות חדשות כדי להבטיח שימוש בפינטק לחיזוק חוקים כמו חוק ההשקעות מחדש בקהילה (CRA) . הרחבת הגישה של אוכלוסיות מגוונות לשירותים פיננסיים מתקדמים צפויה להיות מוקד עבור הממשל. לדוגמה, פינטקים משתמשים לפעמים בתזרים המזומנים של אדם כדי לאמוד את זכאותו להלוואה, בניגוד לציון האשראי (FICO) שלהם. הסתמכות יתר על ציוני אשראי היא כבר מזמן בעיה, וסביר להניח שהרגולטורים תחת הממשל החדש ישנו כללים הדורשים ניתוח ציוני אשראי. אפשרות נוספת היא שהממשל החדש יתמרץ פינטק שיעזור להוציא את המדינה מהמשבר הכלכלי. לדוגמה, פינטק יותר מאשר בנקים מסורתיים יכולים בקלות לרתום את הטכנולוגיה כדי לזרז סלילת הלוואות בסיבוב שני של PPP . הרגולטורים עשויים גם לקבוע כללים חדשים סביב גישה למידע פיננסי של צרכנים במסגרת סעיף 1033 לחוק Dodd-Frank . נכון לעכשיו, סעיף 1033 מאפשר לצרכנים לקבל גישה לנתונים שהפינטק אוספים מהם, ולהשתמש בהם כדי להשיג שליטה על הפעילות הפיננסית שלהם. אמנם המהלך הזה נועד לשפר את חווית הפינטק של הצרכן, ולאפשר לספקים להשתמש בנתונים אישיים כדי לשפר או לפתח מוצרים חדשים, אבל הוא גם היה כרוך בסיכון צרכני. הוספת כללים חדשים לסעיף 1033 תאפשר לצרכנים למקסם את הרווחים שלהם מפינטק תוך מזעור חשיפת הסיכון שלהם.

השורה התחתונה: תקנות בנקאות חדשות ופיקוח בדרך

לא סביר שהכנסת תקנות בנקאות חדשות תהיה העדיפות הראשונה של ביידן זמן קצר לאחר השבעתו. המאבק בנגיף הקורונה, הגברת האחדות במדינה שסועה והשגת הקלות כלכליות לידי האזרחים יהיו בראש מעייניהם. יחד עם זאת, כל הפעולות הללו יתרמו בעקיפין לאוכלוסייה שפגיעה פחות לשיטות עסקיות טורפות. ממשל ביידן יעביר בהכרח חוקים וימנה אנשים שיוצרים סביבה רגולטורית מחמירה מזו שטראמפ עמד בראשה. אבל ככל שהאיום של קוביד חולף והכלכלה מתאוששת, ביידן אולי לא צריך לאפשר למטוטלת לנוע בכיוון ההפוך של רגולציית יתר. דרך ביניים המאפשרת למוסדות פיננסיים ולעסקים לנשום תוך הגנה על האזרחים מפני פגיעה פיננסית היא יותר מאפשרית. New call-to-action

Read This Next

reviews"Great tool to expedite customer service"

The most helpful thing about Lightico is the fast turnaround time, The upside is that you are giving your customer an easy way to respond quickly and efficiently. Lightico has cut work and waiting time as you can send customer forms via text and get them back quickly, very convenient for both parties.

"Great Service and Product"

I love the fact that I can send or request documents from a customer and it is easy to get the documents back in a secured site via text message. Our company switched from Docusign to Lightico, as Lightico is easier and more convenient than Docusign, as the customer can choose between receiving a text message or an email.